FOTO/ Manchester United zyrtarizon trajnerin e ri

schedule12:44 - 29 Nëntor, 2021

schedule 12:44 - 29 Nëntor, 2021

Ralf Rangnick është trajneri i ri i Manchester United. Këtë e ka bërë të ditur klubi përmes një komunikate zyrtare.

Marrëveshja është nënshkruar deri në fund të sezonit dhe i nënshtrohet kërkesave për vizën e punës. Në pritje të dokumenteve të nevojshme, Michael Carrick do të qëndrojë në krye të ekipit të parë.

Pas kësaj periudhe Rangnick do të qëndrojë në klub si konsulent edhe për dy sezone të tjera./h.ll/abcnews.al