Foto/Makina përplaset me trafikndarësen në Rrugën e Kombit, 5 të plagosur

schedule10:21 - 26 Janar, 2018

schedule 10:21 - 26 Janar, 2018

Pesë persona u plagosën dhe u dërguan në spitalin rajonal të Kukësit pas një aksidenti automobilistik në Rrugën e Kombit. Mes tyre edhe një fëmijë 5 vjeç, por që kishte marrë plagë të lehta.

Ngjarja ka ndodhur në afërsi të Fushë Dukagjinit, njofton policia vendore.

Një mjet tip Benz që drejtohej nga një banor i Kalimashit dhe që lëvizte bashkë me familjen e tij, fillimisht u godit me rrotën e një kamioni nga Kosova.

Më pas makina është rrotulluar në krah të kundërtën dhe u përplas me trafikandarësen e rrugës.

Të dëmtuarit morën mjekimin në spital dhe u larguan, kurse një grua që ishte aksidentuar më rëndë u shtrua për mjekim të mëtejshëm.

Të dy drejtuesit e mjeteve u shoqëruan në polici për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.abcnews.al

Foto nga aksidenti: