FOTO/ Ky është “Xhaxhai” përfaqësues i  i Ndrangheta-s në Shqipëri dhe Ballkan

schedule14:11 - 24 Korrik, 2020

schedule 14:11 - 24 Korrik, 2020

ABC News siguron foton e Bujar Sejdinajt, i njohur ndryshe si “Xhaxhai” i arrestuar mëngjesin e sotëm në operacionin ku u godit banda ndërkombëtare e drogës.

Ai ishte përfaqësues i  i Ndrangheta-s në Shqipëri dhe në zonën e Ballkanit dhe në veçanti i familjes mafioze “Bellocco”.

Banda trafikonte drogra të forta nga Shqipëria, Argjentina dhe Costa Rica.

Në pranga u vunë 6 persona, të cilët u kapën në Argjentinë, Shqipëri dhe Costa Rica./abcnews.al