FOTO/ Kush janë personat që akuzohen se rrëmbyen, vranë dhe groposen Jan Prengën

11:25 | 31/01/202011:250

Kanë dalë për herë të parë imazhet e pesë personave të arrestuar për rrëmbimin, vrasjen dhe zhdukjen e Jan Prengës më datë 17 janar.

Të gjithë ata janë aktualisht në gjykatë për të marrë masën e sigurisë për këtë akuzë të rëndë, krim i cili ka mbërthyer organet e zbatimit të ligjit që nga mesi i këtij muaji.

Të arrestuar për ngjarjen janë Leonard Hajri, babai i tij Bajram Hajri. Të dy ata janë vëllai dhe babai i Altin Hajrit, i cili akuzohet si organizatori i pengmarrjes së Jan Prengës. Të tjerë të arrestuar janë Elton Hajri, Olsi Turja dhe Festim Bexhdili, shkruan abcnews.al.

Këta persona së bashku me Altin Hajrin, pronari i kompleksit ‘Golden’ në Shijak ku vdiq Jan Prenga mendohet se kanë ekzekutuar vetëm urdhrin nga “kokat” e bandës që kishin porositur rrëmbimin e Jan Prengës në Kamëz më 17 janar të këtij viti.

Rrëmbimi i Prengës ka ardhur për shkak të një sasie prej 278 kg kokainë, që vëllai i Jan Prengës, Astrit Prenga mbante peng në Angli dhe nuk e tregonte se ku e kishte çuar. Ky i fundit është ndodhet i arrestuar në Angli. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono