FOTO/ Fituan bindshëm ndaj Qipros, dy lojtarët e Kosovës në 11-tëshen më të mirë të Nations League

schedule16:10 - 28 Shtator, 2022

schedule 16:10 - 28 Shtator, 2022

Kosova do të triumfonte 5-1 përballë Qipros në “Fadil Vokrri, ndeshja e fundit e Nations League.

Ata që shkëlqyen më së shumti sfidën e mbrëmjes së djeshme ishin Vedat Muriqi, i cili shënoi dy herë dhe asistoi po dy herë dhe Florent Muslija, i cili shënoi dhe asistoi një herë.

Të dy futbollistët e përfaqësueses së Kosovës janë shpërblyer me këtë paraqitje, teksa kanë zënë vend në formacionin e javës në Ligën e Kombeve.

/f.a/abcnews.al