FOTO/ Evra uron Messin për ‘Topin e Artë’?!

schedule10:10 - 29 Nëntor, 2021

schedule 10:10 - 29 Nëntor, 2021

Në mbrëmjen e sotme do të mbahet edhe ceremonia e ndarjes së çmimit të Topit të Artë, teksa shumë personalitete në botën e futbollit kanë filluar me urimet për lojtarët që dëshirojnë ta fitojnë këtë çmim individual dhe ka nga ata që pavarësisht se dëshirojnë ta fitojë dikush tjetër përsëri urojnë atë që përflitet si më i kuotuari për ta fituar.

Ky është rasti i Patric Evra, i cili kohë më parë është shprehur se Topin e Artë për këtë vit duhet ta fitonte njëri nga N’Golo Kante dhe Jorgihno.

“Sipas mendimit tim, Topin e Artë e meriton N’Golo Kante apo Jorginho. Jam lodhur duke i parë duke ia dhënë Messit atë”,-ishte shprehur ai.

Ndërsa  të dielën mbrëma ka bërë një postim në rrjetet sociale, teksa ish-lojtari i Manchester United ku ka ururar Lionel Messin, duke zbulon se “Pleshti” do të jetë fituesi i këtij çmimi.

“Urime Messi për fitimin e Topit të Artë edhe një herë tjetër”, ka shkuar Evra.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Patrice Evra (@patrice.evra)

Kujtojmë se në garë për ta fituar Topin e Artë përveç Messit janë edhe Robert Lewandowski i Bayern Munich, Karim Benzema i Real Madrid si dhe Jorgihno i Chelsea.