“Duel mesjetar”, gruaja vendos në dyluftim të dashurin dhe ish-burrin

14:23 | 08/02/202014:230

Një grua në Britani është dënuar me 24 vite burg pasi vendosi në një “duel mesjetar” dy burra se kush prej tyre do të fitonte dorën e saj.

Asta Juskauskiene, 35 vjeç, vendosi që ish burri i saj Giedruis Jusakuskas 42 vjeç , të dyluftonte me të dashurin e ri të saj Mantas Kvedaras 25 vjeç, dhe cili do të fitonte do ta merrte atë për grua.

I dashuri gruas goditi me thikë rivalin e saj “të dashurisë” plot 35 herë në qafë dhe në trup duke e lenë të vdekur në vend në një rrugicë në Stratford , në lindje të Londrës.

Gjykata e shpalli fajtore Asta Juskauskiene dhe të dashurin e saj për vrasjen e 42-vjeçarit./abcnews.al

 

 

 

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono