FOTO/ COVID-19 prek edhe një futbollist tjetër të Kombëtares Shqiptare

schedule16:08 - 25 Tetor, 2021

schedule 16:08 - 25 Tetor, 2021

Eros Grezda është infektuar me COVID-19.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë futbollisti shqiptar nëpërmjet një “insta-story”, ku tregon se ka 6 ditë që ka rezultuar pozitiv. Gjendja e lojtarit duket e qëndrueshme.

Kujtojmë se për shkak të mungesës së minutave tek skuadra e Zalaegerszegi, dhe formës jo të mirë që ka treguar kohët e fundit, Grezda nuk ishte i grumbulluar me Kombëtaren në ndeshjet kualifikuese të “Katar 2022”. /f.a/abcnews.al