Formacionet zyrtare Real Madrid-Valencia

schedule20:11 - 8 Janar, 2022

schedule 20:11 - 8 Janar, 2022

Real Madrid do të zbresë pak çaste më vonë në fushë ndaj Valencias.

Madrilenët do të kërkojnë me patjetër fitoren për të vazhduar rrugëtimin e tyre të qetë drejtë firtores së LaLiga-s.

Asensio, Benzema dhe Vinicius Jr do të jenë në krye të sulmit për të “fundosur” miqtë.

Real Madrid është në vendin e parë me 46 pikë ku ndiqet nga Sevilla me 41 pikë.

Formacionet zyrtare:

Real Madrid: Courtois, Vazquez, Militao, Alaba, Mendy, Casemiro, Kroos, Modric, Asensio, Vinicius, Benzema.

Valencia: Cillessen, Thierry, Alderete, Diakhaby, Gaya, Guillamon, Ëass, Cheryshev, Helder, Guedes, Gomez. / h.ll/abcnews.al