Formacionet zyrtare Inter-Empoli

schedule20:21 - 19 Janar, 2022

schedule 20:21 - 19 Janar, 2022

Liderët e ligës kundër një prej zbulimeve sezonale. 

Interi dëshiron t’i rikthehet suksesit pas barazimit në Bergamo dhe të përballet me Empolin në ndeshjen e raundit të parë me eliminim direkt të Kupës së Italisë. 

Ata që kalojnë do të përballen me fituesin e Roma-Lecce. 

Këtu janë formacionet zyrtare:

Inter (3-5-2): Radu; D’Ambrosio, Ranocchia, Dimarco; Dumfries, Vidal, Gagliardini, Vecino, Darmian; Correa, Lautaro.

Empoli (4-3-1-2): Furlan; Fiamozzi, Viti, Romagnoli, Marchizza; Asllani, Stulac, Bandinelli; Zurkowski; Cutrone, Pinamonti./ h.ll/abcnews.al