Fitore me “tris” e Sturm Graz, shënojnë Balaj dhe Shabanhaxhaj

schedule14:48 - 18 Janar, 2021

schedule 14:48 - 18 Janar, 2021

Sturm Graz luajti një ndeshje miqësore ditën e sotme. Ekipi austriak u përball me Kapfenberg, skuadër që garon në divizionin e dytë të futbollit austriak.

Përballja përfundoi me suksesin 3-0 të Sturm Graz. Bekim Balaj dhe Dardan Shabanhaxhaj realizuan dy nga tre golat e fitores.

Ky i fundit zhbllokoi sfidën me golin e shënuar në minutën e 32-të. Tetë minuta pas golit të Shabanhaxhajt erdhi dhe goli i Balajt.

Sulmuesi shkodran i kombëtares shqiptare, dërgoi topin në rrjetë, teksa Sturm shënoi një tjetër gol në pjesën e dytë, duke vulosur triumfin me “tris”. /abcnews.al