Fitore dhe dy rekorde, askush si Pep Guardiola në Bernabeu dhe Champions

08:21 | 28/02/202008:210

Manchester City arriti një fitore të madhe mbrëmjen e kaluar përballë Real Madrid. Skuadra e Pep Guardiolës triumfoi 1-2 në “Santiago Bernabeu” dhe ka hedhur një hap të rëndësishëm drejt kualifikimit në çerekfinale.

Pep Guardiola është një katalanas puro dhe në kryeqytetin spanjoll nuk ka ndonjë simpati për të. Gjithsesi, askush më shumë se ai nuk ka fituar në stadiumin e Realit. Mbrëmë triumfoi për herë të gjashtë, teksa pesë fitoret e tjera i ka realizuar kur ndodhej në pankinën e Barcelonës.

Me suksesin kundër skuadrës së Zidane, Guardiola ka vendosur një tjetër rekord. Trajneri i “Cityzens” ia ka dalë të bëhet numri një për fitore në ndeshjet me eliminim direkt në Champions League. Plot 28 herë ia ka dalë të fitojë në këtë fazë të kompeticionit më të rëndësishëm për klube, duke parakaluar emra si Carlo Ancelotti, Alex Ferguson dhe Jose Mourinho. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono