Fitoi Premier League me Cityn, Guardiola festoi trofeun e 32-të në karrierën e tij

schedule20:16 - 22 Maj, 2022

schedule 20:16 - 22 Maj, 2022

Manchester City fitoi titullin në Premier League, të 8-të në historinë e “Qytetarëve”.

Një triumf i rëndësishëm edhe për trajnerin katalanas, Pep Guardiola, festoi titullin e 4-të me citizenët, ndërsa sot festoi edhe trofeun e 32-të të tij në karrierë.

Guardiola ka fituar 3 kampionate spanjolle, 2 Kupa të Spanjës dhe tre Superkupa të Spanjës me Barcelonën.

Tekniku ka fituar 3 kampionate gjermane dhe 2 Kupa të Gjermanisë me Bayernin e Mynihut, ndërsa në Angli ka fituar 4 kampionate, 4 Kupa të Ligës, 1 Kupë të Anglisë dhe 2 Superkupa.

Tekniku katalanas  ka fituar edhe 2 Champions League, 3 Botëror Klubesh dhe 3 Superkupa të Europës. /f.a/abcnews.al