Finalja e Kupës së Italisë, formacionet zyrtare Juventus-Inter

schedule20:04 - 11 Maj, 2022

schedule 20:04 - 11 Maj, 2022

Në orën 21:00, në stadiumin Olimpico të Romës do të luhet finalja e Kupës së Italisë midis Juventusit dhe Interit.

Sfida e sotshme i parashikon të gjitha ngjarjet, “luftë”, agresivitet, spektakël, gola dhe raste të shumta. Sfidat ndërmjet këtyre dy ekipeve gjithmonë kanë qënë të mrekullueshme, dhe sot në stadiumin e mbushur deri në stolin e fundit, pritet t’i dhurojë të gjitha.

Formacionet zyrtare:

JUVENTUS (4-2-3-1): Perin; Danilo, De Ligt, Chiellini, Alex Sandro; Zakaria, Rabiot; Cuadrado, Dybala, Bernardeschi; Vlahovic.

Trajner: Allegri.

 

INTER (3-5-2): Handanovic; Skriniar, De Vrij, D’Ambrosio; Darmian, Barella, Brozovic, Calhanoglu, Perisic; Lautaro Martinez, Dzeko.

Trajner: Inzaghi./ h.ll/abcnews.al