FIFA jep fituesin e lojtarit më të mirë për vitin 2021

schedule20:21 - 17 Janar, 2022

schedule 20:21 - 17 Janar, 2022

FIFA ka dhënë emrin e lojtarit më të mirë mashkull për vitin 2021.

Është përsëri Robert Lewandowski. Sulmuesi polak e fitoi këtë çmim personal edhe në vitin 2020.

Treshja finaliste ishte Messi, Lewandowski dhe Salah por bomberi polak doli fituesi./ h.ll/abcnews.al