Fenomen i pazakontë në Gramsh/ Një orë breshër dëmton bujqësinë

schedule12:09 - 22 Maj, 2018

schedule 12:09 - 22 Maj, 2018

Një stuhi breshëri që zgjati për rreth një orë dëmtoi në masë prodhimet bujqësore dhe zhveshi drurët frutorë e vreshta. Sipas të dhënave, epiqendra e stuhisë së breshërit ishin fshatrat e Njësisë Administrative Kukur. Banorët janë shokuar nga madhësia e e tij që ishte sa një kokërr arre. Ata thanë se nuk kishin parë kurrë një gjë të tillë. Gjithashtu stuhia ka dëmtuar edhe disa rrugë në Gramsh për shkak të shembjeve dhe vërshimit të gurëve dhe inerteve. /abcnews.al