Fenerbahce dorëzohet, i vendos çmimin final Muriqit

schedule20:36 - 19 Nëntor, 2019

schedule 20:36 - 19 Nëntor, 2019

Tottenham vazhdon të interesohet për Vedat Muriqin dhe tashmë, ka edhe një shumë konkrete për të arritur te firma e sulmuesit. “Gjelat” duhet të paguajnë 17 milionë paundë nëse duan të sigurojnë kartonin e 25-vjeçarit, raporton “Aksam”. Skautë të Tottenham e kanë ndjekur gjatë gjithë sezonit Muriqin dhe janë impresionuar nga paraqitjet e tij me Kosovën dhe Fenerbahce.

Pasi larguar Fernando Llorente dhe shitën Vincent Janssen te Monterrey gjatë verës, “Gjelat” duan me doemos një sulmues, pasi për momentin, po varen vetëm te Harry Kane. Lucas Moura dhe Heung min-Son nuk kanë bërë mirë si sulmues qendre.

Muriqi shihet si zgjidhja e problemeve te Tottenhami, pasi ka shënuar rregullisht këtë sezon. Në SuperLig turke, bomberi dardan ka krijuar për skuadrën e tij tetë gola në 11 sfida deri më tani./abcnews.al