Femra/ Lyon bën ligjin ndaj Barçës, vajzat franceze ngrenë në qiell trofeun e Champions

schedule22:25 - 21 Maj, 2022

schedule 22:25 - 21 Maj, 2022

Në Torino mbrëmjen e sotme është luajtur edhe finalja e Women’s Champions League, ku përballë njëra-tjetrës u vunë Barcelona dhe Lyon.

Vajzat franceze kanë bërë ligjin që në minutat e para të takimit ndaj atyre katalanasve, teksa arritën t’i mposhtin 3-1 në “Allianz Stadium”.

Në këtë mënyrë skuadra e Lyon ka ngritur në qiell trofeun e Women’s Champions League. /f.a/abcnews.al