Fansja “çmendet” nga fitorja e Anglisë, porosit një sasi të madhe me kofshë pule për të festuar

schedule10:39 - 1 Dhjetor, 2022

schedule 10:39 - 1 Dhjetor, 2022

Një tifoze e futbollit të Anglisë nuk ishte e vetëdijshme të martën kur porositi McDonald’s pas fitores 3-0 të vendit të saj ndaj Uellsit në një ndeshje në Kupës së Botës. Ajo porositi 160 kofshë pule në vend të 20.

“Mendova se isha duke u përpjekur të shtoja salcë të ëmbël dhe të thartë, por në vend të kësaj po shtoja copa shtesë”, tha fansja e paidentifikuar për Daily Mail. “Të paktën mëngjesi dhe dreka e sotme janë gati.”

Tifozja u trondit kur pa faturën e saj të McDonald’s-it që i binte në më shumë se 70 dollarë për 20 copëza, një gabim që ajo bëri kur ishte e dehur.

“Më kujtohet që mendova se çanta ishte shumë e rëndë, atëherë kur e hapa, ishte vetëm kuti pas kutie me copa pule,” shtoi ajo.

Tifozët e Anglisë u larguan nga stadiumi me fitoren e ekipit të tyre ndaj Uellsit në Katar, ku ata dolën në krye të grupit të tyre për herë të parë që nga viti 2006.

Gjithashtu në garën në vazhdim, Anglia barazoi SHBA-në 0-0 dhe mundi Iranin 6-2. Pas kësaj fitoreje emocionuese, Anglia kalon në fazën e 16-të, duke luajtur ndeshjen e radhës kundër Senegalit të dielën.

Gjatë ndeshjes së së martës, një lojtar anglez tërhoqi vëmendjen e tifozëve. Marcus Rashford u gjunjëzua në fushë dhe shikoi drejt qiellit pas golit të tij të parë, duke treguar më vonë se po nderonte mikun e tij të ndjerë. /abcnews.al