Fansi i madh viziton të 12 parqet e Disney-t në mbarë botën në vetëm 12 ditë

schedule10:06 - 22 Mars, 2023

schedule 10:06 - 22 Mars, 2023

Një fans i përkushtuar i Disney vizitoi të gjitha 12 parqet tematike të kompanisë në të gjithë globin në 12 ditë, duke bërë një rrotullim në të gjitha 216 udhëtimet operative.

Nathan Firesheets filloi projektin e tij, The Disney Global Ride Challenge, më 8 mars në Disneyland Paris dhe përfundoi udhëtimin e tij në Mbretërinë Magjike të Floridës të dielën.

Ai vizitoi Walt Disney Studios, Shangai Disneyland, Hong Kong Disneyland, Tokio Disneyland, Tokyo DisneySea, Disneyland, Disney California Adventure, Epcot, Animal Kingdom dhe Hollywood Studios.

Ishte goxha e mrekullueshme dhe disi surreale,” tha Firesheets për KTLA-TV . “Unë ende nuk mund ta besoj se e bëra atë.”/abcnews.al