Everton piketon legjendën italiane për stolin

schedule18:47 - 20 Janar, 2022

schedule 18:47 - 20 Janar, 2022

Qendërmbrojtësi legjendar italian, tashmë një trajner profesionist, ishte i fundit që iu bashkua listës së zëvendësuesve të mundshëm të Rafa Benítez në Everton.

Fabio Cannavaro ka trajnuar Guangzhou midis 2017 dhe 2021 dhe ka fituar Superligën Kineze në 2019.

Emri i italianit i bashkohet një liste të përbërë nga Lampard, Rooney dhe Roberto Martinez, me këtë të fundit i cili e ka drejtuar dhe më parë Evertonin në vitet 2013-2016. /abcnews.al/