Europa League zgjedh më të mirin e grupeve, triumfon portugezi

16:51 | 13/12/201916:510

Robert Lewandovsky u shpall lojtari më i mirë i fazës së grupeve në Champions League. Sulmuesi i Bayern Munchen shënoi 10 gola në gjashtë ndeshjet e zhvilluara dhe dhuroi paraqitje fantastike me ekipin bavarez, që i fitoi të gjitha ndeshjet e grupit.

Edhe Europa League ka shpallur më të mirin dhe ai është një portugez. Bruno Fernandes është fituesi i këtij çmimi. Mesfushori ndihmoi Sportingun e Lisbonës të kualifikohet me 5 golat e shënuar (Vetëm Morales i Rangers me gola shënoi më shumë) dhe 3 asistet e dhuruara për shokët e skuadrës.

Pesë lojtarët më të mirë të fasës së grupeve në Europa League

Me notën 8.4 janë vlerësuar performancat e Fernandes, i cili lë pas krahëve Munir El Haddadin e Sevilla dhe talentin Saka të Arsenalit. Alfredo Morelos i Rangers dhe Gernout Trauner i LASK Linz plotësojnë pesëshen e parë. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono