Euro 2020: Dy rikthime të sigurta te Gjermania, tërhiqet Joachim Low

schedule13:37 - 17 Maj, 2021

schedule 13:37 - 17 Maj, 2021

Joachim Low do të shpallë pas dy ditësh listën e lojtarëve që do të grumbullojë në Euro 2020. Ky do të jetë turneu i fundit ku merr pjesë si teknik i kombëtares gjermane.

Sipas raportimeve të Bild, Low do t’u dërgojë ftesa edhe dyshes Thomas Muller e Matts Hummels.Këta lojtarë, së bashku me Boateng, nuk janë thirrur më në kombëtare që prej vitit 2018.

 

Muller Boateng Hummels

Dështimi në Rusi 2018 ndikoi që Low të bënte një reformim në skuadrën e tij, por sulmuesi i Bayern Munchen dhe mbrojtësi i Dortmund ndodhen në formë të shkëlqyer dhe do të marrin pjesë në Euro 2020. /abcnews.al