spa

MASAZHET-EROTIKE-SPA-1280x720.jpg
ent ela14:42 | 21/08/2018

Gjykata e Tiranës ka dënuar me 4 vjet e 8 muaj burg pronaren e një qendre estetike në Tiranë, ku ushtrohej prostitucion. “ABC News” ka siguruar dosjen gjyqësore, ku zbardhet mënyra e rekrutimit të vajzave që ofronin shërbime erotike dhe mesazhet telefonike të klientëve.

Aktiviteti tregtar si qendër estetike dhe masazhesh ka qenë vetëm kamuflim për bazë prostitucioni në rrugën “Jusuf  Vrioni” në Tiranë.

Klientët e SPA-së e dinin se kundrejt pagesave që varionin nga 3 mijë lekë deri në 50 euro, masazhet trupore shndërroheshin në erotike.

Gjykata e Tiranës ka përfunduar procesin gjyqësor ndaj pronares 38 vjeçare të qendrës, të pandehurës Enkeleda me inicial mbiemri I. Ajo u shpall fajtore për “shfrytëzim të prostitucioni” dhe “mbajtjes së lokaleve për prostitucion” dhe u dënua me 4 vjet e 8 muaj burg”. Ajo nuk do të shkojë në qeli pasi gjykata e konvertoi dënimin në “Shërbim Prove” për një afat 5 vjeçar. Gjatë gjykimit ajo ka pranuar akuzën, duke rrëfyer detajet e aktivitetit të jashtëligjshem dhe faktin se një nga vajzat e qendrës ishte e mitur.

Por si rekrutoheshin vajzat e shërbimeve erotike?

Bazuar në dosjen gjyqësore, një kopje e së cilës u sigurua nga “ABC News”, kishte punësuar pesë vajza si masazhatore, disa prej të cilave ofronin shërbimet “ekstra”. Referuar dëshmive të tyre, në takimin e parë ajo i informonte se ne qendër kishte masazhe relaksi, terapi dhe erotik.

Sipas pagesave, përveç masazhit trupor klientët masturboheshin ose u ofrohej seks oral. “E pandehura Enkelejda-, thuhej në dosje,- ju thoshte vajzave që mos ta turpëronin, pasi klientët duhet të mbeteshin të kënaqur”.

Gjatë hetimit të këtij aktiviteti prostitucioni të goditur në shkurt të vitit 2017, janë administruar edhe tekstet e disa sms-ve të mbërritura nga në telefonin e Enkeledës nga klientë të ndryshëm.

“Kemi sot që të vij?”, “Kemi ndonjë gocë të re sot shefe”, ishin dy prej tyre të zbardhur në dosje.

Në të njëjtin gjykim u fajësua për akuzën e “prostitucionit” dhe u gjobitën me nga 100 mijë lekë një nga vajzat masazhatore dhe një klient i gjetur nga policia në momentin e ndërhyrjes. /abcnews.al

EDICIONI-VEROR-11-GUSHT-2018.mpg_snapshot_01.11.09-1280x720.jpg
ad min12:30 | 15/08/2018

Një puntatë e Edicionit Veror e mbushur me momente fantastike dhe shumë interesante për publikun. E gjitha nis me një fluturim me parashutë nga Llogarja në Drimadhes. Në ndjekje të vijës bregdetare, por këtë herë me nisje nga majat e maleve. Sipas parashutistit, personat të cilët kanë provuar këtë eksperiencë variojnë nga mosha 5 deri në 65 vjeç. Kamera jonë ndoqi këtë udhëtim duke na dhënë disa pamje mbreslënëse nga peisazhet tona.Më pas Edicioni Veror u zhvendos në këndin e kërcimit për tu marrë me ushtrime që të sjellin trupin në formë. Shoqëruar me grupin e “Via Latina Dance Studio”, të cilët na treguan disa hapa për të përjetuar sa me mirë ritmet e kësaj rryme muzikore dhe pse jo të nisim rrugën drejt kërcimit profesional. U njohëm me disiplinën e rreptë të kërcimeve latine dhe më pas u zhvillua koreografi në grup për një përshëndetje speciale për Edicionin Veror.

Moment interesant ishte edhe një surprizë në mes të sezonit në Drimadhes për të gjithë pushuesit. Bëhet fjalë për të parën qëndër filipineze spa-je në bregdetin jugor të Shqipërisë. Çenda dhe Norlein, dy vjaza me eksperiencë disa vjeçare, ndodhen në vend për të ofruar një përvojë të vërtetë aziatike në masazhet dhe shërbimet e tjera të spa-së. Ato u shprehën se ishin të lumtura me mikëpritjen shqiptare dhe se të gjithë i kishin ofruar vetëm buzëqeshje. Fillimisht u bë një eksplorim i sallave të masazheve dhe njohja me mënyrën e kryerjes së masazheve. Trajtimet që përdoren për trupin në këtë spa janë gjithmonë organike dhe natyrale. Gazetarja jonë pati fatin të ishte vajza e parë që provoi këtë përjetim relaksues. Çenda dhe Norlein, shoqe dhe fqinje në vendin e tyre, treguan se kanë rreth 10 vite që punojnë nëpër spa, në vende të ndryshme si Filipinet dhe Malajzia.

Gjithashtu, Dren Abazi solli një tjetër atmosferë në Folie Marine. Edicioni Veror arriti ti marrë emocionet e tij një ditë përpara performancës në Sunny Hill Festival. Dreni tregon se performanca në Folie ishte diçka ndryshe për të, sepse zakonisht nuk performonte në të tilla vende. Por nuk mohoi kënaqësinë që ndjente të ishte pjesë e kësaj atmosfere verore. Ai tregoi dhe dëshirën e tij për të performuar dhe në skena akoma më të mëdha. Ai rrëfeu se si u bë e mundur pjesëmarrja e tij në Sunny Hill festival dhe miqësinë e tij me Dukagjin Lipën, babain e Dua Lipës.

Po ashtu, performuese në Folie Marine ishte dhe Dafia Zeqiri. Por tentativave te Edicionit Veror për ti marrë një intervistë, këngëtarja i është përgjigjur me një barrierë njerëzish. Konsideruar si një nga personazhet më hermetike të showbizit shqiptar, bëri të mundur që ne vetëm të ndiqnim performancën e saj energjike për publikun që e priste.

Në fund të ftuar patëm dhe aktorin e humorit Olsi Bylyku. Ai na tregoi për pushimet e tij në bregdetin e jugut. Gjithmonë me nota humori dhe pozitivitet Olsi na tregoi për projektet e tij dhe se shumë surpriza e presin ne të ardhmen karrierën e tij.

MASAZHI-DRIMADES-INN.mpg_snapshot_04.07-1280x720.jpg
ad min11:51 | 15/08/2018

Një surprizë në mes të sezonit veror në Drimadhes për të gjithë pushuesit. Bëhet fjalë për të parën qëndër filipineze spa-je në bregdetin jugor të Shqipërisë. Çenda dhe Norlein, dy vjaza me eksperiencë disa vjeçare, ndodhen në vend për të ofruar një përvojë të vërtetë aziatike në masazhet dhe shërbimet e tjera të spa-së. Ato u shprehën se ishin të lumtura me mikëpritjen shqiptare dhe se të gjithë i kishin ofruar vetëm buzëqeshje. Fillimisht u bë një eksplorim i sallave të masazheve dhe njohja me mënyrën e kryerjes së masazheve. Trajtimet që përdoren për trupin në këtë spa janë gjithmonë organike dhe natyrale. Gazetarja jonë pati fatin të ishte vajza e parë që provoi këtë përjetim relaksues. Çenda dhe Norlein, shoqe dhe fqinje në vendin e tyre, treguan se kanë rreth 10 vite që punojnë nëpër spa, në vende të ndryshme si Filipinet dhe Malajzia./abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono