namaz
Faqja e Tuttosport për De Biasin

besimtare.jpg
ad min10:25 | 15/06/2018

Edhe sheshet kryesore të qyteteve në vend u mbushën mëngjesin e sotëm me mijëra besimtarë myslimanë, ku falën namazin, ku u përcollën mesazhe paqeje dhe dashurie për të pranishmit dhe thirrje për të respektuar njëri-tjetrin dhe jetën.

Për gjithë besimtarët myslimane, kremtimi i festës së Fitër Bajramit është një ngjarje e rëndësishme, pasi  shënon sakrificën e njeriut nëpërmjet agjërimit përgjatë muajit të Ramazanit.

Kjo festë cilësohet në mbarë botën myslimane si festa më e bekuar dhe më e dobishme për këtë komunitet. Në një ditë të tillë urimet e përcjella nga vetë qytetarët janë të shumta. Besimtarët pas faljes së namazit i drejtohen vatrave familjare për të përgatitur drekën e Fitër Bajramit. /abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono