Elseid Hysaj një fiksim, skenari i fundit për transferimin

09:49 | 14/11/201909:490

Roma e do dhe madje ka arritur edhe një akord me menaxherin e tij. Elseid Hysaj pret zhvillimet e janarit në merkato, por verdhekuqtë nga ana tjetër nuk janë të gatshëm për t’i kënaqur kërkesat financiare Napolit. Presidenti Aurelio De Laurentis kërkon 25 milionë euro për kartonin e anësorit shkodran.

Së fundmi, sipas asaj që raporton “Corriere dello Sport”, ka një mënyrë se si Roma mund të shkojë te Hysaj. Zgjidhja është Florenzi, i cili te skuadra kryeqytetase po ngroh stolin. Për të nuk mungojnë oferta, por mund të sakrifikohet për Hysajn. Shkëmbimi mes tyre është një opsion.

Tjetri është shitja e Florenzit, që do të dërgonte në arkat e Romës të ardhura të rëndësishme. Gjithsesi klubi italian nuk është i gatshëm t’i paguajë 25 milionë euro dhe ky mbetet ngërçi për t’u zgjidhur./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono