Ervin Bushati shkarkohet nga posti i Drejtorit të Postës Shqiptare

schedule19:42 - 26 Mars, 2022

schedule 19:42 - 26 Mars, 2022

Ervin Bushati është shkarkuar nga posti i Drejtorit të Postës Shqiptare. Bëhet e ditur se ish-deputeti socialist është shkarkuar me urdhër të kryeministrit Edi Rama dhe do të zëvendësohet nga Anisa Kaltanji.

Bushati u emërua në krye të Postës Shqiptare në shtator të viti 2021 ndërsa në zgjedhjet e 25 prillit nuk mundi të fitojë dot mandatin e deputetit. /abcnews.al/