Episodi i dhjetë i “Provokacija”

schedule08:52 - 18 Prill, 2018

schedule 08:52 - 18 Prill, 2018

Në episodin e radhës të “Provokacija” nga Mustafa Nano të ftuar ishin:

Agron Tufa, i përfshirë në diskutimin për kampin e Tepelenës dhe qëndrimin e komunizimit. Ai ka folur për torturat ç’njerëzore në këtë kamp.

Avokatja e Popullit, Erinda Ballanca, ka folur për protestën e Rrugës së Kombit dhe raportin e institucionit që ajo drejton lidhur me këtë ngjarje.

Klementin Mile, pedagog i UET, i ftuar në emision foli për shkrimin e tij “Pse nuk ka agjitatorë liberalë në qytet?” dhe pikëpamjet e tij liberale.

Enkel Demi i ftuar sërish në emision foli për qëndrimet e tij dhe zhvillimet në vend. /abcnews.al