Enrique kërkoi që spanjollët të kryenin 1000 penallti para Botërorit, nuk u shënua asnjë gol ndaj Marokut

schedule19:20 - 6 Dhjetor, 2022

schedule 19:20 - 6 Dhjetor, 2022

Kombëtarja spanjolle humbi papritur nga Maroku në 1/8 e finales së Kupës së Botës dhe largohet nga turneu.

Rezultati në ndeshje nuk u hap dhe shkoi në kohë shtesë dhe më pas arriti në penallti.

Është kurioze që Luis Enrique kërkoi që kombëtarja e tij të të realizonte 1000 penallti para turneut, si rezultat, spanjollët nuk mundën të kthenin asnjë 11-metërsh kundër Marokut. /G.D abcnews.al/