EMRAT/ Ndryshime në Polici, emërohen drejtues të rinj në Durrës dhe Dibër

schedule10:04 - 1 Tetor, 2022

schedule 10:04 - 1 Tetor, 2022

Skënder Hita është emëruar Drejtori i Policisë së Durrësit, i cili deri tani mbante postin e Drejtorit të Policisë së Dibrës.

Ndërkohë në Dibër është emëruar Drejtor i Policisë, Dhimitraq Ziu, i cili mbante deri tani postin e zv/drejtorit për Rendin në Durrës.

Në ditët në vijim pritet një furtunë ndryshimesh në policinë e shtetit, konkretisht në komisariate dhe drejtori.

/abcnews.al/