Emergjencat në Fushë -Krujë e Thumanë shpëtojnë njerëzit

schedule12:44 - 1 Dhjetor, 2017

schedule 12:44 - 1 Dhjetor, 2017

Shtabet e Emergjencave që janë vendosur në të gjitha zonat kritike, gjatë gjithë natës, por edhe paraditen e sotme, kanë shpëtuar familje të tëra të rrezikuara nga përmbytjet.

Me varka ekipet e shpëtimit i kanë larguar ato nga rreziku.

Siç shihet dhe në pamjet fëmijë, gra, të moshuar janë dërguar në ambjente të tjera të sigurta deri në sistemimin e ri të tyre.

Sipas Ministrise së Mbrojtjes deri tani janë evakuar mbi 300 persona./abcnews.al

 

https://youtu.be/DpI1JoNmT4w