Elbasani 8 orë pa ujë të pijshëm, asnjë reagim nga Ujësjellësi

schedule22:17 - 19 Tetor, 2020

schedule 22:17 - 19 Tetor, 2020

Prej 8 orësh Elbasani vuan mungesën e ujit të pijshëm. Gazetari Aldo Kozarja raporton për abcnews.al se Ujësjellësi i qytetit nuk ka bërë asnjë njoftim për konsumatorët lidhur me këtë mungesë të ditës së sotme.

Furnizimi me ujë të pijshëm në Elbasan kryhet tre herë në ditë: 05-08 të mëngjesit;  në drekë në orën 13-16; në darkë 19-22-30.

Ndërkohë prej 8 orësh gjatë ditës së sotme qytetarët e Elbasanit janë pa ujë të pijshëm dhe nuk dihet për sa do të vazhdojë kjo situatë. /abcnews.al