Elbasan, nis puna për furnizimin me ujë 24 orë

schedule14:35 - 18 Nëntor, 2017

schedule 14:35 - 18 Nëntor, 2017

Në Elbasan ka nisur tashmë loti i parë i punimeve që do të garantojnë furnizimin me ujë 24 orë të rreth 4 mijë abonentëve. Punimet i inspektoi sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla, njëherësh deputet i këtij qarku, i cili theksoi se përveç këtij loti të parë, investimi i të cilit shkon në 3 milionë euro, gjatë vitit 2018 do të nisë puna edhe në lotin tjetër për të garantuar që çdo familje e Elbasanit të ketë furnizim pa ndërprerë me ujë të pijshëm. Loti i dytë ka një vlerë financiare edhe më të madhe theksoi Balla. Ndërsa kryebashkiaku i Elbasanit, Qazim Sejdini, e quajti një premtim të mbajtur të tij dhe Kryeministrit Rama./abcnews.al