Elbasan, gjimnazistët u bashkohen studentëve

schedule09:10 - 11 Dhjetor, 2018

schedule 09:10 - 11 Dhjetor, 2018

Studentëve në Elbasan u janë bashkuar edhe nxënësit e gjimnazit. Që në orën 8 të mëngjesit ata kanë lënë bankat e shkollave dhe u nisën drejt Universitetit aty ku mblidhen studentët të cilët po protestojnë prej ditësh. Gjimnazistët thanë se solidarizohen me studentët dhe do të marshojnë bashkë me ta. Ashtu siç edhe u tha një ditë me parë, një pjesë e studentëve u nisën me autobusa për t’u bashkuar në protestën e Tiranës. Kurse një pjesë që nuk kishte mundësi transporti, vazhdoi protestën para Korpusit Universitar./abcnews.al