Ekspozita e ilustrimit të librave e revistave për fëmijë

schedule15:45 - 2 Prill, 2018

schedule 15:45 - 2 Prill, 2018

Ilustrimi i librave dhe revistave shqiptare ndër vite për herë të parë prezantohen në një ekspozitë retrospektivë. Qëllimi i prezantimit të këtij koleksioni të pasur, sipas organizatorit të lexuesit të së ardhmes Petrit Ymeri është edhe një reflektim që botimet t’i rikthehen traditës së mirë të ilustrimit./abcnews.al