Edoardo Reja zbarkon në Tiranë sot, firma në kontratë nuk e pengon

schedule09:59 - 21 Janar, 2020

schedule 09:59 - 21 Janar, 2020

Edoardo Reja ende nuk ka nënshkruar me Federatën Shqiptare të Futbollit, ose më saktë ende nuk është zyrtarizuar rinovimi i kontratës me italianin. Më parë ai e ka shprehur se kanë rënë dakord për të vijuar bashkëpunimin, por duhet edhe firma në kontratë.

Pavarësisht kësaj trajneri vijon punën dhe sot do të jetë në Tiranë për një takim pune. Reja ka planifikuar disa mbledhje me Sektorin e Ekipeve Kombëtare. Italiani do të bisedojë nga afër me trajnerët e kombëtareve të moshave.

Një takim që është kthyer në një zakon, me synim që edhe te moshat të luhet njëlloj si ekipi kombëtar A. Synimi është që lojtarët e rinj të jenë sa më të gatshëm për trajnerin Edoardo Reja, në momentin që ai do të ketë nevojë. /abcnews.al