E rëndë, burri vret gruan me thikë dhe plagos vajzën 13-vjeçare

schedule18:05 - 19 Maj, 2022

schedule 18:05 - 19 Maj, 2022

Një burrë me origjinë nga Amerika e Jugut dyshohet se theri me thikë gruan e tij në Rimini dhe plagosi rëndë vajzën e tij 13-vjeçare, e cila u përpoq të ndante prindërit e saj.

Mediat italiane bëjnë me dije se burri është ndaluar menjëherë nga policia, në qendër të qytetit.

Ndërkohë që vajza e mitur është dërguar me urgjencë të spital.