E pazakontë në Greqi, “banda” e fëmijëve i vërsulet shpërndarësit të picave, përfundojnë në polici

schedule11:09 - 31 Tetor, 2022

schedule 11:09 - 31 Tetor, 2022

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Greqi, ku një shpërndarës picash u sulmua sapo mbërriti për të dorëzuar porosinë.

Ata që e sulmuan ishin fëmijë që ende nuk kishin bërë 12 vjeç. Katër autorët, mes tyre dhe te miturit, i morën motoristit çantat, por nuk vonoi shumë që të arrestoheshin nga policia.

Ndaj të gjithëve është ngritur një rast për grabitje të përbashkët, ku përfshihen prindërit e dy të miturve për neglizhencë të mbikëqyrjes.

Fëmijët u lanë të lirë për shkak të moshës së re, por ndaj prindërve u ngrit një rast për moskujdesje ndaj një të mituri. /abcnews.al