E pazakontë: Çifti i vendos djalit emrin Lucifer

schedule14:57 - 22 Korrik, 2020

schedule 14:57 - 22 Korrik, 2020

Një ndodhi e pazakontë i ka ndodhur një çifti, që sapo ishin bërë prindër për herë të parë.

Ata vendosën që ta pagëzonin djalin me emrin Lucifer, por në gjendjen civile nuk është pranuar pasi sipas tyre lidhet me djallin.

Mirëpo, çifti ka arritur të fitojë betëjën për emëruar djalin, pasi ata kanë deklaruar se emri e ka prejardhje nga Greqishtja dhe do të thotë “dërgues i dritës” dhe “mëngjes”.

Prindërit e rinj janë emocionuar  shumë dhe kanë shkuar menjëherë për të rregjistruar të birin./abcnews.al