“E ngjisim në Serie A”, biznesmenë shqiptarë duan klubin italian

schedule10:57 - 27 Nëntor, 2019

schedule 10:57 - 27 Nëntor, 2019

Biznesmenë shqiptarë pranë klubit italian. “Corriere dello Sport”, sikurse raportojnë mediat në Itali, shkruajnë se Rimini që garon në Serie C mund të dalë në shitje. Drejtuesit aktualë janë lodhur nga sulmet e ndryshme dhe akuzat, ndaj edhe po mendojnë të hapin krahun.

Nuk zbulohet asgjë në lidhje se cila kompani shqiptare dëshiron ta blejë klubin italian, por vetëm thuhet se bëhet fjalë se objektivat janë ambicioze dhe synohet që brenda tre vitesh Rimini të ngjitet në Serie A. Më parë është përfolur për biznesmenë arabë, të interesuar për klubin italian. /abcnews.al

Lajmi i publikuar nga ilovepalermocalcio.com