E mbijetuara nga Holokausti bëhet shenjestër e 200 kërcënimeve në ditë, kërkon mbrojtje policore

15:56 | 08/11/201915:560

89-vjeçarja e mbijetuara nga Holokausti, kërcënohet sistematikisht në internet dhe offline. Liliana Segre, ishte 13-vjeç kur u internua në Aushvic, por së fundmi ka punuar për krijimin e një komiteti parlamentar kundër urrejtjes dhe racizmit, raporton CNN.

Sipas raporteve lokale e moshuara është marrë në mbrojtje nga policia pasi kërcënimet sa vinin edhe shtoheshin. “Sa herë që hebrenjtë e shquar janë në qendër të vëmendjes së mediave në Itali, ata i nënshtrohen abuzimit në internet”, ka thënë Stefano Gatti, për CNN.

Segre është bërë shenjestra e rreth 200 sulmeve “agresive” të mediave sociale, tregon për CNN. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono