E kryer, Liverpool arrin marrëveshjen për rinovimin me kapitenin Henderson

schedule09:39 - 16 Gusht, 2021

schedule 09:39 - 16 Gusht, 2021

Jordan Henderson do ta vazhdojë rrugëtimin te Livepool. Mesfushori, i cili mban edhe shiritin e kapitenit, ka rënë dakord për rinovimin e kontratës.

Mendimi i trajnerit Jurgen Klopp ka qenë thelbësor për këtë dhe gazetari i The Athletic, David Ornstein, shkruan se palët do të firmosin një kontratë 3-vjeçare.

Në marrëveshje do të ketë edhe një “+1”, që do të varet nga paraqitjet e mesfushorit 31-vjeçar. Henderson i është bashkuar Liverpool nga Sunderland që në vitin 2011. / abcnews.al