E kryer: Insigne zgjedh skuadrën e re, javën e ardhshme pritet zyrtarizimi

schedule13:58 - 4 Janar, 2022

schedule 13:58 - 4 Janar, 2022

Lorenzo Insigne nuk ka pranuar të rinovojë kontratën me skuadrën e Napolit duke preferuar të largohet pas 9 vitesh.

Menjëherë sulmuesi i kombëtares italiane ka gjetur skuadrën e re. Toronto dhe Insigne kanë gjetur akordin mes tyre dhe javën e ardhshme pritet edhe zyrtarizimi.

Insigne do të kalojë në MLS në qershor, ndërkohë që do të nënshkruajë një kontratë 5-vjeçare.

Paga e tij do të jetë 11.5 milion euro, ndërkohë që mund të shkojë deri në 15 milion euro bashkw me bonuset që lidhet me paraqitjet e tij dhe trofetë që do të fitojë klubi, ndërsa Napoli i kishte ofruar lojtarit 3.5 milion euro në vit, kurse vetë Insigne kërkonte 6 milion euro në sezon.

/f.a/abcnews.al