E konfirmon Partizani: Lorenc Trashi lë spitalin, tani nis faza e riaftësimit

schedule10:33 - 25 Shkurt, 2020

schedule10:33 - 25 Shkurt, 2020

Lorenc Trashi u dëmtua në ndeshjen që Partizani barazoi në shtëpi me Bylisin, ndërkohë që lajmi i keq për mbrojtësin e majtë është që nuk do të mund të luajë në derbin e së premtes kundër Tiranës. Trajneri Adolfo Sormani do të duhet të aktivizojë dikë tjetër në linjën e majtë të mbrojtjes.

“Lorenc Trashi ka lënë sot ambientet e “Spitalit Amerikan 3″. Titullari i kuq, i cili pësoi një dëmtim gjatë takimit Partizani – Bylis, përgjatë gjithë këtyre ditëve ka qenë nën mbikëqyrjen e specializuar të stafit mjekësor. 27-vjeçari tashmë do të nisë periudhën e riaftësimit”, njofton klubi i kuq përmes faqes zyrtare në “Facebook”.

Partizani nuk bën me dije se sa kohë Trashi do të qëndrojë jashtë fushave të blerta. Stafi teknik dhe tifozët shpresojnë që mbrojtësi i majtë të jetë gati sa më shpejt, pasi është një nga lojtarët më të rëndësishëm në formacionin e të kuqve. /abcnews.al