Silva Bino me koronavirus, shtrohet në spital

schedule12:40 - 28 Shtator, 2020

schedule 12:40 - 28 Shtator, 2020

Silva Bino është konfirmuar me koronavirus. Shefja e Epidemiologjisë në ISHP dhe anëtarja e Komitetit të Ekspertëve për Pandeminë është shtruar të premten tek Infektivi me temperaturë 39 gradë.

Abcnews.al mëson se aktualisht, Bino është në gjendje të stabilizuar shëndetësorë, nën kujdesin e mjekëve, ndërsa temperatura i është ulur. /abcnews.al