E FUNDIT/ Shkon në 12 numri i viktimave nga koronavirusi në Itali, 374 të prekur

12:31 | 26/02/202012:310

Është shënuar viktima e 12 në nga koronavirusi në Itali. Bëhet fjalë për një burrë, 70 vjeç nga zona e Emilia Romagna. Mediat italiane raportojnë se burri ka patur probleme të tjera shëndetësorë, ndërsa kjo është vdekja e parë në zonën e Emilia Romagna-s duke zgjeruar kështu hartën koronavirusit në Itali.

Mediat italiane raportojnë se deri më tani numri i të prekurve të konfirmuar ka shkuar në 374.

Ndërkohë, është konfirmuar rastin e parë me koronavirus në Greqi.

Mediat greke raportojnë se bëhet fjalë për një grua 38 vjeçare nga Selaniku që kishte udhëtuar sëfundmi në Itali.

Autoritetet greke bëjnë me dije se gruaja është në gjendje të qendrueshme shëndetësore, ndërsa të afërmit e saj janë futur në karantinë për të mbikëqyrur ecurinë e tyre. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono