Pas Lushnjes tronditet Fushë Kruja, shpërthim me tritol në një banesë

schedule23:02 - 1 Nëntor, 2022

schedule 23:02 - 1 Nëntor, 2022

Pas Lushnjes tronditet Fushë Kruja! Burime për ABC bëjnë të ditur se ka pasur një shpërthim në një banesë. Deri më tani raportohet për dëme materiale.

Mësohet se banesa është në pronësi të Mehmet Baftjarit me origjinë nga Kukësi. Eksplozivi ka shpërthyer në pjesën e pasme të banesës.

Një shpërthim me tritol u regjistrua sonte edhe në një banesë në Lushnje.

Njoftimi: 

Rreth orës 22:40, në lagjen “Magaze”, Fushë Krujë, në oborrin e banesës së shtetasit M. B., 54 vjeç, ka shpërthyer një sasi e vogël e dyshuar lëndë plasëse, duke shkaktuar dëme të vogla materiale.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorit/ëve.

/abcnews.al/