Del nga rruga automjeti, katër të lënduar në Këlcyrë

schedule09:56 - 24 Mars, 2022

schedule 09:56 - 24 Mars, 2022

Një aksident me pasojë katër të lënduar ka ndodhur mëngjesin e së enjtes në Këlcyrë. Bëhet e ditur se ngjarja ka ndodhur në rrugën rurale të fshatit Kumarak ku automjeti tip “Benz”, me drejtues B. H., ka dalë nga rruga.

Për pasojë, i lënduar mbeti shoferi dhe tre pasagjerët  3 pasagjerët që ndodheshin në automjet, të cilët po transportohen në spitalin Rajonal Gjirokastër për të marrë ndihmën mjekësore.

Rrethanat nuk dihen ende. /abcnews.al/