Aksident në minierë, humb jetën një minator në Bulqizë

schedule13:26 - 24 Shkurt, 2021

schedule 13:26 - 24 Shkurt, 2021

Një minator ka humbur jetën këtë të mërkurë në një minierë në Bulqizë.

Burime për abcnews.al bëjnë me dije se viktima është Fiqiri Karaj 49 vjeç. Karaj ka humbur jetën teksa punonte në një nga galeritë e zonës D.

Minatori është nisur i plagosur drejt spitalit të Bulqizës dhe ka humbur jetën rrugës.

“Rreth orës 12.10, Policia e Bulqizës ka marrë njoftim se në galerinë e një miniere kromi, dyshohet se gjatë punës është aksidentuar dhe për pasojë ka humbur jetën shtetasi F. K., 49 vjeç”, thuhet në njoftimin e policisë.e.su./abcnews.al