Aksident i rëndë në Tiranë, makinat bëhen copë tek ambasada italiane

schedule15:02 - 14 Janar, 2021

schedule 15:02 - 14 Janar, 2021

Një aksident i rëndë ka ndodhur pak më parë pranë ambasadës italiane në Tiranë. Nga të dhënat paraprake mësohet se janë përplasur fortë dy makina duke pësuar dëme të mëdha materiale.

Në aksident janë pëfshirë një makinë tip BMW dhe një tjetër tip “Skoda”. Kjo e fundit për pak është futur në brendësi të sporteleve të ambasadës italiane për shkak të përplasjes.

Aksidenti sapo ka ndodhur dhe  abcnews.al mëson nga policia se paraprakisht bëhet fjalë për një të lënduar. Bëhet fjalë për drejtuesin e automjetit tip “Skoda”, i cili ka mbetur brenda saj duke pritut ndihmën e parë.

 

Nga pamjet e siguruara prej abcnews.al duket se përplasja ka qenë e fortë dhe dy makinat kanë shkaktuar dëme të konsiderueshme materiale në rrugë. /abcnews.al